Abone Ol:

Sağlık Bakanı Koca Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında binlerce kamu personeli alımı yapılacağını ifade etti. 

Bakan Koca Sağlık Bakanlığı kamu perosneli alımına ilişkin yayımlanacak olan ilanların ne zaman yayımlanacağı hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Bakan Koca söz konusu açıklamalarında Kamu personeli alımlarına ilişkin duyuruların Nisan ayı itibari ile yayımlanacağını ifade etti.

Konu ile ilgili olarak Bakan Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Hemşire, ebelik ve yardımcı personel ile ilgili, biz her gün yeni hastaneler açıyoruz. Bu açılan hastaneler nedeniyle bizim önümüzdeki aylar, ihtiyaçlarımız zaten söz konusu olacak. Sadece Bilkent’te çalışacak kişi sayısı 12 bin olacak. Bunun 7 bini sağlık personeli. Şu an 4 bin kişi çalışıyor. Önümüzdeki ayda bununla ilgili bir planlama yapılıyor. İlanlar bu çerçevede yapılmış olacak.”

KPSS İLE ALIM YAPILACAK

Sağlık Personelleri Platformundan geldi. Ali Aras Altıntaş personel alımı hakkında yaptığı açıklamada bakanlığın personel alımına ilişkin teknik çalışmaları bitirmek üzere olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımında mülakat yapılmayacak ve KPSS puan sıralamasına göre alımlar gerçekleştirilecek. 

KADRO DAĞILIMI

Tüm bunların yanı sıra Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımına ilişkin kadro dağılımı da belli oldu. Buna göre kamu personeli alımı şu kadrolarda gerçekleştirilecektir:

HemşireEbePsikologRadyoloji TeknikerliğiOrtopedi Tıbbi Laboratuvarİlk ve Acil Yardım Teknikerleri (Paramedik)Biyomedikal MühendisleriDiyaliz TeknikeriAnestezi Sosyal Hizmet UzmanlarıSağlık kurumları işletmeciliği bölümü Tıbbi Dokümantasyon ve SekreterlikAğız ve Diş SağlığıAmeliyathane teknikeriAmeliyathane HizmetleriOdyometri Acil Tıp TeknisyenliğiEczane hizmetleriSağlık yönetimiİş protez teknikeriHemşire yardımcısıRadyoterapi teknikeriÇocuk gelişimiFizik Tedavi teknikeriAdli Tıp TeknikeriOdyologFerfüzyonistİş ve Uğraşı TerapistiDiyetisyenFizyoterapistDil ve Konuşma Terapisti

Memur Haberleri | ANKARA