Abone Ol:

Sağlık bakanlığı tarafından 29600 sözleşmeli mülakatsız personel alınacağı daha önce duyurulmuştu. Süreçle ilgili çalışmaların devam ettiği şartların ve teknik altyapının tamamlanması halinde alımlara ilişkin sürecin başlatılacağı söylenmişti.

Beklenen açıklama Sağlık Personelleri Platformundan geldi. Ali Aras Altıntaş yaptığı açıklamada bakanlığın personel alımına ilişkin teknik çalışmaları bitirmek üzere olduğunu söyledi.

Alımlar Nasıl Olacak?

Bakanlık alımları mülakatsız KPSS öncelikli olarak yapacak. KPSS puanı daha yüksek olan aday kadroyu da almış olacak.

Adaylar nasıl istihdam edilecek?

Bakanlıktan daha önce yapılan açıklamalarda da söylendiği üzere bu kişiler sözleşmeli olarak bakanlık bünyesinde görev almış olacaklar.

Kadro dağılımı nedir ve resmi açıklama ne zaman Yapılır?

Kadro dağılımları halen kesin olarak bilinmemekle birlikte önümüzdeki hafta içerisinde bu resmi açıklamayla kadro dağılımlarının da açığa kavuşması bekleniyor. Bunun yanı sıra kulislerde konuşulan kadrolar şu şekilde:

HemşireEbePsikologRadyoloji TeknikerliğiOrtopedi Tıbbi Laboratuvarİlk ve Acil Yardım Teknikerleri (Paramedik)Biyomedikal MühendisleriDiyaliz TeknikeriAnestezi Sosyal Hizmet UzmanlarıSağlık kurumları işletmeciliği bölümü Tıbbi Dokümantasyon ve SekreterlikAğız ve Diş SağlığıAmeliyathane teknikeriAmeliyathane HizmetleriOdyometri Acil Tıp TeknisyenliğiEczane hizmetleriSağlık yönetimiİş protez teknikeriHemşire yardımcısıRadyoterapi teknikeriÇocuk gelişimiFizik Tedavi teknikeriAdli Tıp TeknikeriOdyologFerfüzyonistİş ve Uğraşı TerapistiDiyetisyenFizyoterapistDil ve Konuşma Terapisti

Memur Haberleri | ANKARA