Abone Ol:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında PÖH alımları ile ilgili sorulan soruya cevap verilmişti. Bakan Süleyman Soylu 25 bin Polis Özel Harekat (PÖH) olduğunun bilgisini vererek PÖH olmak isteyenlere de tavsiyede bulunmuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarda da “kızlarımız ve erkeklerimiz PÖH olmak istiyorlarsa önce polisliğe başvursunlar çünkü teşkilat bünyesine PÖH alımının yine teşkilat içerisinden yapılmasını daha uygun görüyoruz” demişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ile ile ilgili sorulan adayların yayınlanan polis alım ilanlarına başvuru yapmasını ve meslek içinde özel harekat branşına geçmesini tavsiye ettiklerini belirtti. Bundan sonraki Polis Özel Harekat alımlarının teşkilat içinden yapılacağını belirten Bakan Soylu Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 25 bin civarında Polis Özel Harekat (PÖH)’ün görev yaptığını, aslında bu rakamın da yeterli miktarda olduğunu söyledi.

“KIZLARIMIZA SÖZÜM VAR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önceki açıklamalarını tekrarlayarak ” kızlarımıza sözüm var, en azından kadın Polis Özel Harekat alımı için ilana çıkacağız. İlan tarihi için net bir şy söyleyemem ancak, Polis Akademisi Başkanlığı şuan ihtiyaçların belirlenmesi noktasında araştırmalarını sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

AÇIKTAN PÖH ALIMI OLMAYACAK!

PÖH olmak isteyen adaylar için önemli bir ipucu olan açıklamalara baktığımızda PÖH alımlarının yalnızca Emniyet Teşkilatı içinden yapılacağını, PÖH alımı için ilana çıkılmayacağını, dışarıdan PÖH alımı veya başka bir deyişle açıktan PÖH alımı yapılmayacağı netleşmiş oldu.

PÖH ALIM İLANLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

PÖH alımı ilanı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “net bir tarih veremem” diyerek ilan tarihi ile ilgili kesin bir tarih vermedi. Bu durumda Polis Akademisi Başkanlığı ihtiyaç belirleme çalışmalarını tamamladığında PÖH alım ilanı yayınlanacak.

“PÖH ALIM İLANLARINDAN HABERİM OLSUN”

PÖH alım ilanlarından haberim olsun diyorsanız mobil uygulamalarımızı indirebilir veya sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Memur Haberleri | ANKARA