Abone Ol:

OSMANİYE DİYETİSYEN

Hepimizin hayatında yarın başlıyorum diyerek ancak bin bir türlü bahaneler üreterek bir türlü başlayamadığı diyet serüveni olmuştur. Peki sadece kilo aldığımızda veya dar elbiselerin içerisine giremediğimizde aklımıza gelen bu diyet nedir?

Diyet, aslında insan metabolizması ya da bir canlı tarafından tüketilen tüm yiyeceklerin bütününe verilen bir addır. Ve bu isim adı altında uygulanmakta olan programlar ise belirli besinlerin tüketilmesi veya tüketilmemesi üzerine oluşturulmuştur. Diyetlerin uygulanması için kişilerin pek çok sebebi olabilir ancak yapılan araştırmalara göre diyet uygulamak isteyenlerin en çok ortak sebebi ya aldığı fazla kilolar ya da bir rahatsızlığından dolayı almış oldukları kiloları vermek istemeleridir. Bu doğrultuda kişilerin uygulamak istedikleri diyetlerin kulaktan dolma bilgilerle yapılması hem yanlış hem de sağlık açısından oldukça zarar teşkil etmektedir. Doğru bir diyet uygulanabilmesi için mutlaka diyetisyene gidilmeli ve belli tahlil sonuçların doğrultusunda diyetisyenler tarafından hazırlanan diyetler uygulanmalıdır.

Osmaniye diyetisyen olarak bizler bu konudaki yanlış uygulamaları vatandaşlarımıza sürekli olarak anlatmakta ve zayıflamak isteyenlere doğru sağlık tahlilleri açısından en iyi diyet şekillerini uygulamaktayız.