Abone Ol:

Kamu personeli alımı yapan kurumların bazılarına başvurular e-devlet üzerinden veya online olarak yapılırken bazı kurumlarda ise başvuru sürecinde şahsen ya da e-posta ile başvuru yapılması koşulu aranmaktadır.

25 Ocak 2021 tarihi itibariyle başvuru süreci başlayan personel alımları ise şu şekilde;

1) İçişleri Bakanlığı 1772 Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı 

KPSS şartı ve Yaş şartı gibi koşulların bulunduğu alımda özellikle yaş şartı birçok adayın başvuru yapamamasına sebebiyet vermektedir. Alıma başvuru yapmak için sözlü sınavın yapılacağı gün itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak şartı aranmaktadır. Yani ilana 1 Ocak 1986 ve sonrası doğumlular başvuru yapabilmektedir.

KPSS  lisans, ortaöğretim ve önlisans adaylarının başvurabildiği alımda 2020 KPSS’den en az 60 puan alma şartı aranırken kadroların yüksek çoğunluğunun önlisans mezunlarına ayrıldığı görülmektedir. Alım yapılacak kadrolar ve dağılım ise tablolarda görüldüğü gibidir. Detaylar için tıklayınız.

2) EGM 90 Hizmetli Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesi alımı yapılacak olan 90 hizmetli sivil memur alımı için başvuru süreci 25 Ocak 2021 tarihi itibariyle başlamış olup 29 Ocak 2021 tarihinde sona erecektir. Detaylar için tıklayınız.

3) Botaş 268 Personel Alımı Yapıyor

Elektrik,Elektronik mühendisi,uzman yardımcısı,müfettiş yardımcısı,Makine Mühendisi,İnşaat Mühendisi,Harita Mühendisi,teknisyen gibi branşlar ile alım yapılan ilana başvurular İŞKUR sayfası üzerinden alınmaktadır. Başvuru için takip etmeniz gereken adımlar şu şekilde; Detaylar için tıklayınız.

4) Yozgat Bozok Üniversitesi 48 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Sözlü Sınav şartının aranmadığı ilanda sadece eczacılık başvurusunda sözlü sınav şartı aranmaktadır. Diğer branşlarda ise en yüksek KPSS puanına göre sıralama yapılarak adayların ataması gerçekleştirilecektir Detaylar için tıklayınız.

5) Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı Yapıyor

Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) sayfası üzerinden yayımlanan ilanda KPSS şartı aranmazken her ünvan için farklı başvuru  şartları istendiği dikkat çekmektedir. Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan alımda dağılım ise şu şekilde; Detaylar için tıklayınız.

6) Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi 12 Sözleşmeli Sağlıkçı Alıyor

Üniversite tarafından yapılan açıklamada üniversite hastanesi bünyesinde görevlendirilmek üzere çoğunluğu hemşire olmak üzere toplam 12 sağlık personeli alımı yapılacağı belirtildi. Alımda 5 hemşire 3 sağlık teknikeri ve 4 diğer sağlık personeli olmak üzere toplam 12 sağlık personeli alınacakken başvuru için minimim 60 KPSS puanı şartı istenmektedir. detaylar için tıklayınız.