Abone Ol:

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından başvuruları alınan Sağlık Bakanlığı 6409 personel kura sonuçları nihayet açıklandı. Birçok vatandaş tarafından yoğun başvuru yapılan Sağlık Bakanlığı 6409 personel alım kura sonuçları ile ilgili sorgulama ekranı ve nasıl sorgulama yapılacağı merak ediliyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kura çekimi sonuçları ve Sağlık Bakanlığı mülakat tarihlerine ilişkin merak edilenleri haberimizin devamında okurlarımızla ve takipçilerimizle paylaşıyoruz. İşte detaylar…

Başvuruları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden tamamlanan Sağlık Bakanlığı kadrolu personel alımı kura sonuçları nihayet açıklandı.Yayınlanan ilana göre, silahsız güvenlik görevlisi, Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı, Veri Giriş Kontrol İşletmeni ve Yardımcı Klinik Elemanı, Klinik Destek Elemanı (Hastane), Şoför (Yolcu Taşıma), Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı, Elektrikçi kadrolarında alım yapılacak. İlanların başvuru işlemleri 4 Ocak 2019 tarihinde sona ermişti. İşte kura sonuç sorgulama ekranı…

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İŞKUR MÜLAKAT TARİHLERİ NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kura çekimleri 15 Ocak 2019 tarihinde yapıldı. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ‘nden alınan bilgilere göre kura sonuçları ise 17 Ocak 2019 Perşembe günü açıklanacak.

17 Ocak 2019  tarihinde kuraların sonuçlanması ile birlikte 18 Ocak 2019 ve 19 Ocak 2019 tarihleri arasında adaylar evraklarını İl Sağlık müdürlüklerine teslim edecek. Daha sonrasında ise 21 Ocak 2019 tarihinde mülakata girecekler ve adaylar 22-30 Ocak 2019 tarihleri arasında sözlü mülakata alınacaklar.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA SONUÇ EKRANI!

HANGİ BRANŞLARDA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı’na Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılan başvurular ve kura sonrasında silahsız güvenlik görevlisi, Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı, Veri Giriş Kontrol İşletmeni ve Yardımcı Klinik Elemanı, Klinik Destek Elemanı (Hastane), Şoför (Yolcu Taşıma), Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı, Elektrikçi kadrolarında alımlar yapılacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞKUR KURA SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Kuraya katılmaya hak kazanan adaylar sonuçlarını https://iscisonuc.saglik.gov.tr/Giris.aspx adresine tıklayarak öğrenebilecek.

Yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada yer alan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik No, Baba Adı ve Doğum Tarihi kutucuklarına bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Ardından ‘I’m not a robot’ (Ben robot değilim) kutucuğuna tıklayarak sizin için açılan sayfadaki yerleri işaretleyerek sonuç sayfasına ulaşıp kura sonucunuzu öğrenebileceksiniz.

KPSS kapsamındaki taleplerden, ambulans sürücü ile hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi meslekleri için KPSS puanı, öncelik hakkına sahip olanlardan ise öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgenin tarihi esas alınmak suretiyle İŞKUR taradından belirlenerek, Sağlık Bakanlığına bildirilen kadronun dört katı aday listeleri Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün “www.yhgm.saglik.gov.tr” internet adresinde ilan edilecek.

Memur Haberleri | ANKARA