Abone Ol:

İçişleri Bakanlığı tarafından son dakika yayımlanan ilanda toplamda 1772 personel alımı yapılacağı açıklanırken bu alımın 29 kadrosu mühendis alımları için ayrılmış durumdadır.

En az 6000 TL maaş ile yapılacak 29 Mühendis alımında kadro dağılımı ise 19 Elektrik Elektronik Mühendisi,6 Bilgisayar Mühendisi,1 Bilgisayar Mühendisi,1 Makine Mühendisi,1 Elektrik Elektronik Mühendisi,1 Harita Mühendisi şeklinde oluştuğu görülmektedir.

Başvuru Şartları Nelerdir ?

Mühendis alımı için özel başvuru şartları ise şekilde;

A-Elektrik- Elektronik Mühendisi 

Fakültelerinin elektrik, elektronik, elektrik-elektronik veya elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümlerinden mezun olmak veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kuramlarından birisini bitirmiş olmak.

B-Makine Mühendisi 

Fakültelerin Makine Mühendisliği/Makina Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Malzeme Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumu tarafından kabul edilen bölümlerden mezun olmak.

C-Bilgisayar Mühendisi 

Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumu tarafından kabul edilen bölümlerden mezun olmak.

Ç-Harita Mühendisi 

Fakültelerin Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Geomatik
Mühendisliği lisans programlarının herhangi birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim
Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş
olmak,

Resmi İlan İçin Buraya Tıklayınız.