Abone Ol:

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda büro personeli,çağrı karşılama personeli, mühendis, tekniker, avukat, destek personeli gibi çeşitli ünvanlarla alım yapılırken alım ilanlarının yüksek çoğunluğu önlisans mezunlarına ayrılmış durumdadır.

İçişleri Bakanlığı 2021 Personel alım ilanında öne çıkan alımlar ise şu şekilde;

1462 Çağrı Karşılama Personeli Alımı

İçişleri Bakanlığı yayımladığı ilan ile toplam 1772 personeli alımı yapacağını duyururken bu alımdan 1462 personeli çağrı karşılama personeli alımı oluşturmaktadır.

25 Ocak 2021 tarihinde başlayacak  başvuru sürecini memur adayları sabırsızlıkla beklerken bir taraftan da başvuru şartlarını merak etmektedirler.Çağrı Karşılama personeli alımına başvuru yapabilmek için genel başvuru şartlarının yanısıra özel başvuru şartlarını da dikkatli incelemek gerekiyor. Detaylar için tıklayınız.

217 Büro Personeli Alımı

İçişleri Bakanlığı yaymladığı duyuru ile yüzlerce personel alımı yapacağını açıklarken, bu duyuru memur adayları arasında sevinçle karşılandı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda Bakanlık bünyesinde görevlendirilmek üzere 1772 personel alımı yapacağını açıklarken bu sayı İçişleri Bakanlığı’nın son yıllarda yaptığı en yüklü alımlardan birisi oldu.

Bu alımda kadro dağlımı ise 1462 personel alımı ile Çağrı Karşılama Personellerine ayrılırken, 217 Büro personeli alımı da yapılacak. Büro Personeli alımına başvuru yapabilmek için gerekli olan genel ve özel başvuru şartlarına ise alt başlıklarda değindik. İçişleri Bakanı Büro Personeli Maaşı ne kadar ? gibi soruların cevabı da yazımızın devamında bulunmaktadır.Detaylar için tıklayınız.

29 Mühendis Alımı

En az 6000 TL maaş ile yapılacak 29 Mühendis alımında kadro dağılımı ise 19 Elektrik Elektronik Mühendisi,6 Bilgisayar Mühendisi,1 Bilgisayar Mühendisi,1 Makine Mühendisi,1 Elektrik Elektronik Mühendisi,1 Harita Mühendisi şeklinde oluştuğu görülmektedir.

İçişleri Bakanlığı Personel Maaşları

25 Şubat tarihinde başlayacak olan başvurular ise 29 Şubat tarihinde sona erecektir. Başvuru şartı olarak 1 Ocak 1986 ve sonrası doğumlular başvuru yapabilecekken 2020 KPSS’den en az 60 puan alma şartı aranmaktadır. Başvuru sayısına göre alım sayısının belli bir katı kadar memur adayı yazılı sınava alınacakken sınavların İçişleri bakanlığı Sözleşmeli Personel alımı Sözlü Giriş sınavı 9 farklı bölgede yapılacak. Bu kapsamda Sınavlar, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Mardin, Şanlıurfa, Samsun ve Trabzon bölgelerinde bulunan illerde 22 Mart 2021 tarihi ile 08 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılacak.