Abone Ol:
Forrest Gump (1994) Directed by Robert Zemeckis Shown: Tom Hanks (as Forrest Gump)

FORREST GUMP

Eminim ki hepimizin koş Forrest koş kelimesini defalarca kullanmışızdır. İşte bu kelimeyi dilimize yerleştiren belki de bizimde bıkmadan defalarca izlediğimiz en efsane filmler arasında yer alır bu başyapıt.

1994 yılında ünlü yönetmen Robert Zemeckis tarafından beyaz perdeye yansıtılmış olan Forrest Gump işlediği konusu ile büyükten küçüğe herkesin içine kadar işleyerek yüreklere dokunan bir filmdir. Filmin ana kahramanı olan Forrest Gump normal olmayan düşük zeka seviyesinde engelli bir çocuktur.  Bu nedenle Forrest normal devlet okullarına gidememektedir. Ve annesinin yaptığı yoğun çabalardan sonra özel bir okula başlamış ve bu da tüm hayatının değişmesine denen olmuştur.

Filmde izleyiciye aktarılan konu hiçbir şeyin imkansız olmadığı, istediğimizde her şeyi yapabileceğimizdir. İşlediği konu ve oyunculuğu ile Tom Hanks ın eşsiz oyunculuğu ile yoğrulan film büyük bir baş yapıttır. Filmin yayınlandıktan sonra İMDB üzerinden almış olduğu puan 8.8 dir.

Forrest normal dışı biri olduğu için hayata tutunmak için oldukça fazla zorluk yaşamış ve sonunda ülkesinin en sevilen futbol yıldızları arasında yer almıştır. Ancak onun bu çabası gittikçe artmış ve Vietnam Savaşından kahraman olarak dönüp Beyaz Sarayda şeref madalyası da almıştır. Ancak onun için en önemli olan başarısı sevdiği kızın kalbini kazanıp onunla evlenmesidir.

Tüm bunları toparlayacak olursak film konusu itibariyle Düşük zekaya sahip bir çocuğun yaşama olan sevgisini anlatan ve her daim umudun var olduğunu anlatan bir filmdir. Dolufilmizle.com ile filmi konforlu bir şekilde izleyebilirsiniz.