Abone Ol:

ETHEREUM NE KADAR

Ticaret sistemlerinin ve internet ağının her geçen gün gelişmesi ile bu alandaki yeniliklerde her geçen gün artmaktadır. Bu alandaki kripto para birimleri de çağın gerekliliklerine göre her geçen gün yenilenmekte ve yenileri ortaya çıkartılmaktadır. Bu kripto para birimlerinden biri de Ethereum’dur.

Ethereum bitcoin gibi bir sanal para birimidir. Ancak  her ne kadar altcoin gibi görünse de aslında diğer altcoinlere oranla daha fazla yenilikçi bir sistemdir. Bir diğer ifade ile anlatacak olursak Ethereum ana kaynağı RTH olan bir kripto işletim sistemidir. Bu sistem bitcoinin blockchain mantığı göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Ancak Ethereum’un diğer altcoinlerde olmayan özelliği bu sistemde kendisine ait bir yazılım dili kullanıyor olmasıdır.  Ve bu da işletim sistemi üzerinde merkezi olmayan bir yazılım sistemi geliştirilmesini sağlamıştır.

Bu sanal para sistemi de bitcoin ile aynı teknolojik temel ile çalışmaktadır ve bu kripto para da bitcoinde olduğu gibi merkezi olmayan, şifreli ve güvenli işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan blockhain teknolojisi ile geliştirilmiştir.

Bir sanal para birimi olan ethereum’un şuan ki piyasa değeri 715.67 TLdir. Ancak bu değer herkesin bildiği gibi sabit bir değer olmayıp artan veya azalan bir değer özelliğindedir. Sizlerde en güncel Ethereum değerini takip etmek isterseniz Ethereum ne kadar linkine tıklayarak güncel değerleri öğrenebilir ve takibini sağlayabilirsiniz.