Abone Ol:

Devlet Hava Meydanları İşletmesi kadroları memur adaylarının en çok tercih ettiği ve doğal olarakta en yüksek puanla kapatan kadroları oluşturmaktadır. 2021/1 Tercih kılavuzu için tercih işlemine başlayan memur adayları DHMİ için taban puanların kaç ile kapatacağını merak etmektedir. Önceki dönemlerde yapılan merkezi atamalara bakıldığında DHMİ memurluğu için kadroların 87-92 puan aralığında kapattığını söyleyebiliriz.

DHMİ Mülakatsız Lisans, Ön Lisans Ve Lise Mezunu Memur Alımı

2021/1 Tercih Kılavuzu incelendiğinde DHMİ’nin toplam 203 memur alımı için kadro yayımlandığı görülmektedir. Bu kadroların 94 tanesi Lisans mezunları, 6 Tanesi Lise mezunları ve 103 tanesi de ön lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolardan oluşmaktadır. DHMİ tarafından alım yapılan unvanlar ise Apron memuru, Teknisyen, Stajyer Havacılık Bilgi Yönetimi Uzmanı, Mühendis, Düz Memur gibi kadrolardan oluşmaktadır.

2021/1 Tercih Kılavuzunde Yer Alan DHMİ kadroları için buraya tıklayınız.

Başvuru süreci 1 Temmuz tarihinde başlamış olup 8 Temmuz 2021 tarihinde saat 23.59’da soan erecektir. Memur adaylarının 30 tercih hakkı bulunmakta ve tercihlerin geçerli olması için adayların 25 TL olan tercih ücretini ödemeleri gerekmektedir.

DHMİ Taban Puanlar Nasıl Oluşur?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin kısaltılmış haline D.H.M.İ denir. Farklı üvanlar ile burada çalışabilmektedir. Ama lisans mezunlarının 4001 kodu ile tercih ettiği D.H.M.İ alımları en yüksek puan ile alım yapılan memurluklardan birisidir. Geçmiş yıllarda    ÖSYM tarafından yapılan bir merkezi atamada D.H.M.İ lisans mezunlarının 4001 kodu ile tercih ettiği alımın taban puanları 94 puanı bulmuştur. Bu memurluğu 99 gibi yüksek  puanlar ile tercih eden mezun sayısı oldukça fazladır.