Abone Ol:

Uzun süredir sosyal medyada 2020 KPSS puanı geçerliliğini yitirmeden yeni bir atama yapılması gerektiğini belirten atama bekleyen öğretmenler bu kapsamda sosyal medyayı oldukça aktif kullanıyor ve atama taleplerini her fırsatta dille getiriyorlardı. Atamanın 2020 KPSS puanı ile yapılacak bir ek atamamı yoksa 2021 KPSS puanıyla yapılacak yeni bir atama olduğu konusunda ise net bilgi paylaşılmaldı.

15 Bin Öğretmen Ataması 2020 KPSS Ek Atama mı Olacak?

2020 KPSS puanının geçerliliği 2021 KPSS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte sona erecek. 2021 KPSS sonuçları ise 16 Eylül 2021 tarihinde açıklanacak. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdesi verilen 15 Bin yeni öğretmen atamasının Ek atama olup olmadığı bir muallak, İlerleyen saatlerde konunun netleşmesi bekleniyor. Eğer ilan 16 Eylül tarihinden önce gelir ise bunun bir ek atama olduğu kesinleşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

”Buradan öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiamıza çok önemli bir müjde vermek istiyorum. Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasını sağlamak için 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız. Hayırlı olsun.”

Açıklama detaylı olarak incelendiğinde son cümle dikkat çekmektedir ” eğitim almasını sağlamak için 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız ” burada kullanılan daha kelimesi 20 Bin Öğretmen atamasına ek olarak yapılacak 15 Bin öğretmen ataması olması ihtimalini güçlendirmektedir. Fakat 2020 KPSS puanının geçerliliğini yitirmesine 1 Hafta gibi bir süre kaldı ve bu bir haftalık süreçte ilanın gelmesi ve atama takviminin açıklanması gerekmektedir.