Abone Ol:

ÖSYM tarafından 2021/5 Tercih işlemleri ile alakalı olarak aşağıda bulunan açıklama yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar,  KPSS-2021/5 Tercih Kılavuzuna saat 10.45’ten itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 15 – 21 Nisan 2021  tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 21 Nisan 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2021/5 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Önlisans Mezunlarının Başvurabildiği Kadrolar

2021/5 Tercihleri ile Büro Personeli unvanı ile toplam 9 memur alımı yapılacaktır. Başvuru yapılabilecek kadrolar aşağıda görüldüğü gibidir.

Sözleşmeli Pozisyonlar İçin Aranan Nitelikler ( Ön Lisans )

Lisans Mezunlarının Başvuru Yapabileceği Kadrolar

2021/5 Tercihleri ile Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı’na Avukat ve Mühendis unvanları ile memur alımı yapılacak. Başvuru yapılabilecek kadrolar tabloda görüldüğü gibidir.

Sözleşmeli Pozisyonlar İçin Aranan Nitelikler (Lisans )

Daha fazla detay için parantez içinde bulunan adresi tarayıcınızda açabilirsiniz. ( https://www.osym.gov.tr/TR,21030/kpss-20215-cevre-ve-sehircilik-bakanliginin-sozlesmeli-pozisyonlarina-yerlestirme- yapmak-icin-tercih-kilavuzu-ve-tablolar.html )