Abone Ol:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan 2019 yılı içerisinde 25 bin jandarma alımı açıklaması yaptı. Bakan Soylu katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamada konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.Konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde.
 

Bakan Soylu’dan binlerce gençi sevindirecek haber geldi.

Bakan Soylu Jandarma Genel Komutanlığında görevlendirilecek uzman erbaş alımı hakkında yeni açıklamada bulundu ve 25 bin  JÖH – JÖAK – JOPER – Uzman Çavuş Alımını resmen duyurdu.

BAKAN SOYLU’NUN AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Soylu açıklamasında ise hem polis alımı ve hem de 25 bin asayiş alımı hakkında yaptığı değerlendirmesinde;

Hem de 13 bin polis vereceğiz. Söz verdim, bunun 3 binini trafiğe vereceğiz bunun 10 binini de Trakya bölgesine de biraz cömert davranacağız.

Onlar bugüne kadar sabrettiler, ama şimdi zamanıdır. Bir 10 bin polis alımına daha çıktık, oradan da göndereceğiz, Eylül ayında bir 10 bin polis daha alacağız.

Oradan da göndereceğiz. Jandarma asayiş için 25 bin alımımız var.” Açıklmasında bulundu.

PEKİ JÖH- JÖAK VE JOPER ALIMI İÇİN TARİH BELLİ Mİ?

İçişleri Bakanı Soylu’nun Jandarma Genel Komutanlığı asayiş açıklaması sonrasında ilanın ne zaman yayımlanacağı merak ediliyor.

Ancak ilan tarihi hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

PEKİ JÖH- JÖAK VE JOPER ALIMI MUHTEMEL GENEL ŞARTLARI NELER?

Jandarma Genel Komutanlığı asayiş alımında yayımlanacak ilanda muhtemel genel şartlar ise şöyle;

1- T. C vatandaşı olmak.

2- Erkek olmak.

3- En az lise mezunu olmak (veya dengi okuldan mezun olmak)

4- Yaş şartına göre 1 Ocak 2017 yılı itibariyle 20 yaşından gün almamış olmak ve 27 yaşını doldurmamış olmak.

5- Sözleşmeli erbaş ile erlerin en az 3 yıl görev yapmış olması ve sözleşme süreleri dahilinde 1 Ocak 2017 tarihinden itibare 29 yaşını doldurmamış olmak bunun yanı sıra TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almak.

6- Boy olarak en az 164 cm olmak.

7- Askeri öğrencilik sürecinde TSK’dan ilişiği kesilmemiş olmak. (askeri okullar)

8- TSK- JGK ve Sahil Güvenlik komutanlığında geçmiş dönem içerisinde subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak görev almamış olmak.

9- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almış olmak.

Diğer şartlar ve detaylar belli olduğunda sitemizde olacaktır…

DAHA ÖNCE JANDARMA ALIMINDA YAŞ ŞARTINDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLMİŞTİ

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilanın ilk kılavuzunda açıklanan detaylarda;

“Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [04 Nisan 1999 (dahil) – 01 Ocak 1992 (dahil) tarihleri arasında doğanlar]” şartına yer verilmişti.

Yeni yayımlanan kılavuzda ise;

“Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [04 Nisan 2000 (dahil) – 01 Ocak 1992 (dahil) tarihleri arasında doğanlar]” denildi..

Memur Haberleri | ANKARA