Abone Ol:

MEB Bakanı Ziya Selçuk, aşılama ile ilgili olarak şu ana kadar Öğretmenlerin Yüzde 10’nun aşılandığını ve önümüzdeki günlerde 125 Bin Öğretmenin daha aşılanacağını belirtirken ek öğretmen ataması ile ilgili olarak sorulan soruya da atama bekleyen öğretmenlerin ek atama talebine hak verdiğini ifade etti. MEB Bakanı 25 Nisan’da yapılacak olan Öğretmenlik Adaylık Kaldırma Sınavı Ve Bursluluk Sınavı’nın da ertelendiğini son dakika bilgisi olarak paylaştı.

25 Nisan Öğretmenlik Adaylık Kaldırma Sınavı Ve Bursluluk Sınavı Ne Zamana Ertelendi?

Bakan Selçuk, bu sınavların ne zaman yapılacağı ile ilgili bilgi vermezken bu sınavların önümüzdeki günlerde yeni takviminin MEB tarafından açıklanması bekleniliyor. Bakan Selçuk iki sınav ile ilgili olarak sorulan soruya şu cevabı verdi;

“Salgın nedeniyle ertelenecek olan sınav var mı?” sorusuna Bakan Selçuk, “25 Nisan’da 1 milyon civarında bursluluk sınavı var. Bunu erteliyoruz. Ne zamana ertelediğimizi şu anda söyleyemiyoruz. Salgının durumuna bakmak lazım. Geçen sene Eylül’e ertelemiştik. Öğretmenlerin adaylık kaldırma sınavı 25 Nisan’daydı. Bunu da erteliyoruz” ifadelerini kullandı.