Abone Ol:

Devlet Su İşleri 63 Mühendis alacak.Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilanda başvuruların 11 Ocak 2021 tarihi itibariyle başlayacağı belirtilmişti.

Devlet Su İşleri tarafından an itibariyle başvuru ekranı açıldı ve başvurular alınmaya başladı. İlana başvuru yapmak için ”http://personelalimi.dsi.gov.tr/ ” adresini kullanmanız gerekmektedir. Devlet su işleri’nin resmi web adresi olan bu adresten başvuru işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

20 Ocak 2021 Tarihine kadara devam edecek olan başvurularda DSİ tarafından yapılan açıklamada ise ” ”Kurumumuzun merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere;Aşağıda il, unvan ve sayıları belirtilen toplam 63 (altmış üç) adet Mühendis kadrosuna,  2020 yılı  Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda  KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olanlar arasından, “07/11/2018 tarih ve 30588 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne İlk Defa Açıktan Atanacak Mühendis  Personel HakkındaSınav ve Atama Yönetmeliği” çerçevesinde 15 Şubat 2021 tarihinde yapılacak uygulamalı sınav neticesinde atama yapılacaktır”  denilmişti.

Resmi İlan, başvuru şartları ve diğer detaylar için aşağıdaki konumuza bakabilirsiniz.

Detaylar İçin ; 2021 DSİ 63 Mühendis Alım İlanı