Abone Ol:

Adalet Bakanlığı’na bağlı Adliyelerin yazı işleri ve idari işler müdürleriyle tele konferans yöntemiyle online görüşme gerçekleştiren Bakan Gül, uzun süredir beklenen 2021 Adalet Bakanlığı alımları ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, konuşmasında adalet hizmetlerinin hukuka uygun işlemesinin teminatı olan personelin yargısal işleyişin can damarı olduğunu kaydetti. Gül, “İnsan kaynakları kapasitemizin güçlendirilmesi için çalışmalarımız yeni yılda da hız kesmeden devam edecek. Bu ay sözleşmeli personel ve sürekli işçi alımını duyurup, bu yıl içerisinde göreve başlamalarını sağlayacağız. Sizlerin ihtiyaç ve beklentilerinizi dikkate alan bir personel rejimini önemsiyoruz.” dedi.

2021 Adalet Bakanlığı Alımları Taban Puanları

2021 Adalet Bakanlığı alımlarında oluşabilecek taban puanları tahmin edebilmek için Geçmiş dönemlerde yapılan alımlarda oluşan taban puanlarını iyi incelemek lazım. 

Adalet Bakanlığı tarafından daha önce 10 Bin personel  alımı yapılacağı açıklanmış fakat bu alım çeşitli nedenlerle 2021 Yılına sarkmıştır. Ortaöğretim,  Lisans ve  Önlisans mezunlarının başvurabildiği Adalet Bakanlığı memur alımları memur olmak isteyen binlerce memur adayı tarafından heyecanla beklenmekte ve yoğun  başvuru olmaktadır.

2018  KPSS puanı ile yapılması beklenen 10 Bin Adalet Bakanlığı personeli alımı için beklenen ilan bir türlü gelmedi ve 2018 KPSS puanları  2020 KPSS sonuçlarının açıklanması ile birlikte geçersiz duruma geldi. Bundan sonra yapılacak tüm alımlarda 2020 KPSS puanı kullanılabilecektir Hayaller 2020 KPSS puanı ile yapılacak alıma kalırken, kpsscafe.com.tr olarak geçmiş alımlarda oluşan taban puanları sizler için derledik.

Geçmiş Dönemlerde yapılan alımlarda oluşan taban puanlar için Tıklayınız.