Abone Ol:

20 bin sözleşmeli öğretmen alım sonuçları geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Peki 20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması ne zaman gerçekleşecek? İşte detaylar…
 

Geçtiğimiz günlerde 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı gerçekleştirildi. Peki onbinlerce adayın merakla beklediği 20 bin sözleşmeli öğretmenlerin ataması ne zaman gerçekleşecek?

TERCİHLER VE ATAMALAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Tercihler 28 Ocak 2019 ile 1 Şubat 2019 tarihleri arasında alınacak olup atamalar 7 Şubat 2019 tarihinde yapılacak.

ATAMALAR SÖZLÜ SINAV PUANI ÜSTÜNLÜĞÜNE GÖRE YAPILACAK

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne (mülakat puanına göre) elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Adayların puanlarının eşitliği hâlinde Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN KONTENJAN SAYISI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), en fazla kontenjanı 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğine ayırdı. Din kültürü ve ahlak bilgisi için bin 910, İngilizce için 2 bin 38, ilköğretim matematik öğretmenliği bin 401, rehberlik bin 56, okul öncesi bin 601, özel eğitim bin 2, Türkçe bin 93, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 919 ve beden eğitimi öğretmenliği için de 845 kontenjan ayrıldı.

Memur Haberleri | ANKARA